Amazon – jak powstała firma?

Amazon – krótka charakterystyka firmy, która podbiła światowy rynek zakupów online

Amazon jest amerykańską firmą istniejącą począwszy od 1994 roku. Na początku firma zajmowała się wyłącznie sprzedażą książek za pośrednictwem internetu. W chwili obecnej asortyment Amazona jest o wiele bardziej zróżnicowany, zaś samą firmę zalicza się do grona najistotniejszych i najpopularniejszych sklepów internetowych na całym świecie. W niniejszym artykule prezentujemy pakiet najważniejszych informacji na temat przedsiębiorstwa Amazon. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Kto stworzył firmę Amazon?

Amazon to firma, która została utworzona przez Jeffa Bezosa w 1994 roku. Jej twórca wcześniej zdecydował się na rezygnację z zajmowanego przez siebie stanowiska – był wicedyrektorem w prężnie rozwijającej się firmie finansowej na Wall Street. W celu utworzenia nowego przedsiębiorstwa wyprowadził się do Seattle. Miasto to do dzisiaj jest siedzibą Amazona. Na początku nazwa firmy brzmiała Cadabra Inc. Po upływie kilku miesięcy od rozpoczęcia działalności właściciel zmienił ją na Amazon.com Inc. Również w tym samym roku zdecydował się wykupić domenę pod nazwą Retentless.com, a w 1995 rozpoczęła się sprzedaż książek w nowo utworzonym sklepie internetowym Amazon.com.

Amazon – zatrudnienie

W 2011 roku w Stanach Zjednoczonych Amazon zatrudniał na pełen etat przeszło 30 tysięcy pracowników. Liczba ta wzrosła do 180 tysięcy w roku 2016. Na ten moment w różnych państwach świata Amazon zatrudnia łącznie 340 tysięcy osób.

Źródło informacji: https://dealavo.com/pl/2019/06/07/niezbednik-dla-producentow-w-erze-amazona/

Be the first to comment on "Amazon – jak powstała firma?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*